KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci se opět postavili za rodiče! V Senátu podpořili prodloužení ošetřovného do konce června
Zpět

Lidovci se opět postavili za rodiče! V Senátu podpořili prodloužení ošetřovného do konce června

Přidáno 21. 5. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Po celou dobu koronavirové krize bojovali lidovci za prodloužení a navýšení ošetřovného, které by zajistilo rodičům více peněz do domácího rozpočtu. Ve středu podpořili v horní komoře prodloužení ošetřovného do konce června pro rodiče, kteří nechají své dítě (mladší 13 let) z určitých důvodů doma. „Rodiče si zaslouží ocenit. Mám občas pocit, že se na ně zapomíná. Museli převzít spoustu věcí, protože jejich děti musely zůstat doma. Je na rozhodnutí rodičů, zda pošlou své dítě do školy," uvedla 1. místopředsedkyně lidovců a senátorka Šárka Jelínková.

Otevření speciálních škol
Lidovci několikrát důrazně upozorňovali na to, že speciální školy pro děti s mentálním, kombinovaným a dalším postižením stále neví, zda v tomto školním roce budou moci otevřít pro své žáky. Ministerstvo školství nechává tyto školy v nejistotě. „Tento přístup ministerstva je vůči dětem ze speciálních škol a jejich rodičům diskriminační. Dlouhodobě na to upozorňuji ministra Plagu, skládám mu argumenty a vyzývám ho k předložení dat, na jejichž základě se tyto školy neotvírají,“ uvedla místopředsedkyně Senátu a senátorka za KDU-ČSL Miluše Horská.

„Ministr tím znejišťuje školy a rodiče dětí s postižením. Jak je možné, že děti se stejným postižením, které jsou z údajných epidemiologických důvodů vyloučeny ze vzdělávání ve speciálních školách, smí od 25. května navštěvovat denní stacionáře sociálních služeb, se stejnými nároky na péči, jako tomu je ve speciálních školách?,“ zeptala se na tiskové konferenci Horská.

kategorie Tiskové zprávy