KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci důrazně vyzývají ministra i premiéra k řešení zdravotní krize na Karlovarsku
Zpět

Lidovci důrazně vyzývají ministra i premiéra k řešení zdravotní krize na Karlovarsku

Přidáno 11. 2. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

„Předsednictvo KDU-ČSL dnes znovu vyzvalo ministra zdravotnictví Jana Blatného a premiéra České republiky Andreje Babiše, aby okamžitě začali řešit kritickou situaci v nemocnicích na Chebsku a Sokolovsku,“ uvedl europoslanec a místopředseda lidovců Tomáš Zdechovský.

Podle lidovců je absolutně nemožné, aby současný stav nadále nikdo aktivně neřešil a pokračovaly nesmyslné tříhodinové transporty nemocných po celé ČR. „Německo je připraveno nám pomoci a přijímat pacienty do nemocnic u hranic, my však z nařízení ministra zdravotnictví stále riskujeme zdraví při převozu našich občanů. V mrazech je transportujeme stovky kilometrů, čímž vážeme personál i techniku tam, kde bychom nemuseli,“ upozorňuje Zdechovský a dodává, že většina zdravotníků je už fyzicky vyčerpána a díky nedostatku lůžek nebo přístrojů v nemocnicích nebyla řada lidí ve vážném stavu vůbec hospitalizována, což je nepřípustné.
 
Lidovci už dříve vyzvali vládu, aby umožnila převoz části pacientů do německých nemocnic a nyní apelují o to důrazněji na využití přeshraniční pomoci a zajištění péče o naše pacienty.

kategorie Tiskové zprávy