KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci dlouhodobě stojí na straně obětí trestných činů
Zpět

Lidovci dlouhodobě stojí na straně obětí trestných činů

Přidáno 5. 10. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Razantně odsuzujeme jakékoliv formy násilí, ať už se jedná o týrání, znásilnění, zneužívání, domácí násilí, a to ať už fyzické, psychické, sociální, ekonomické nebo sexuální. Obětem je třeba podat pomocnou ruku a současně musíme nastavit legislativu tak, aby pachatelé těchto činů byli co nejdříve tvrdě potrestáni. KDU-ČSL dlouhodobě stojí na straně všech obětí, ať už se jedná o ženy, muže, děti, seniory nebo lidi s handicapem.

Není možné, aby jakákoliv vyspělá společnost nadále neuměla patřičně zacházet s oběťmi podobných trestných činů, které útočí na lidskou důstojnost jednotlivce. Není možné tolerovat tuto často skrytou a pro okolí i svým způsobem neviditelnou formu násilí, která se nejčastěji děje za zavřenými dveřmi domácností.

Poslankyně KDU-ČSL Pavla Golasowská a první místopředsedkyně lidovců a předsedkyně senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Šárka Jelínková dlouhodobě pracují na zpřesnění legislativní definice domácího násilí a znásilnění tak, aby oběti byly co nejvíce chráněny. Usilují mimo jiné i o nařízení lékařské terapie pro tyrany a pro zavedení postihu za takzvaný sexting, tedy za zneužití rozesílání fotografií po rozchodu nejen teenagerů. Připravenou legislativu předloží klub KDU-ČSL na jednání Sněmovny v nadcházejícím volebním období.

kategorie Tiskové zprávy