KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci budou po vládě chtít vysvětlení ohledně podezřelých nákupů testů do škol
Zpět

Lidovci budou po vládě chtít vysvětlení ohledně podezřelých nákupů testů do škol

Přidáno 21. 2. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Na úterním jednání opozice se zástupci vlády chtějí zástupci KDU-ČSL projednat podezření z korupce týkající se tendru na dodávky testů do škol. Zajímat je bude také rychlé nařízení vlády o povinnosti nosit jen chirurgické roušky nebo certifikované respirátory, které bylo učiněné ze dne na den.

„Dlouhodobě vyzýváme vládu, která nese zcela zásadní díl pravomocí a tedy i odpovědnosti v boji s pandemií, aby přestala nadřazovat vlastní sebeprezentaci nad zájmy obyvatel České republiky, vysvětlila podezření ze zvýhodňování spřízněných firem při nákupech zdravotnického materiálu a začala systematicky spolupracovat s těmi opozičními stranami, které mají snahu hledat nejlepší řešení ve prospěch našich občanů za účelem zvládnutí pandemie za současné minimalizace ekonomických a sociálních škod,“ uvedl předseda lidovců Marian Jurečka.
 
KDU-ČSL se nelíbí, že lidé se nemohli dostatečně dopředu připravit a nakoupit si roušky za fixní nízké ceny, jak původně slibovala vláda. K dohodě s prodejci nedošlo, stejně tak jí vadí papalášské chování členů vlády, jejich rodinných příslušníků a vysokých vládních úředníků, kteří nedodržují svá vlastní omezení a doporučení. 
 
„Dále se musíme ptát na plané sliby týkající se otevření provozoven malých podnikatelů, jež pro mnohé z nich znamenají jen zbytečně vyhozené náklady, chaotická (ne)komunikace vlády o opatřeních proti šíření viru a v neposlední řadě přiznání ministra zdravotnictví, že pouze 30% vykázaných úmrtí je jednoznačně spojeno s koronavirem,“ doplnil místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík, podle kterého současná situace vyvolává oprávněné pochybnosti o poctivosti a kompetentnosti vlády při přijímání protiepidemických zákazů a omezení. Toto jednání, bohužel, vede i k prohloubení nedůvěry v politiku a politiky obecně. „Velkým problémem naší země je, že ti, kteří měli přijít nepřišli a ti, kteří měli odejít, ještě neodešli,“ uzavřel Jurečka.

kategorie Tiskové zprávy