KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Koronavirus a plán obnovy EU. Lidovci svolali na čtvrtek mimořádnou schůzi sněmovny
Zpět

Koronavirus a plán obnovy EU. Lidovci svolali na čtvrtek mimořádnou schůzi sněmovny

Přidáno 7. 7. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

Lidovci chtějí ve čtvrtek mimořádně jednat o koronavirové situaci na Karvinsku a také o plánované cestě premiéra Andreje Babiše do Bruselu, na které bude jednat s lídry evropských zemí o víceletém finančním rámci EU a fondu obnovy Evropské unie.

Prvním bodem, kterým by se poslanci měli ve čtvrtek zabývat, je situace kolem koronaviru. Zástupci KDU-ČSL chtějí po vládě informace, jak vyhodnotila první vlnu Covid-19 a jak je připravená na případnou druhou vlnu, která by mohla přijít na podzim. Po vládě požadují informace o stavu Správy státních hmotných rezerv a také aktuální situaci na Karvinsku. „Zajímá nás, jakým způsobem fungovalo ministerstvo zdravotnictví, jak postupovala krajská hygiena a jakým způsobem celou situaci komunikovalo ministerstvo financí,“ uvedl předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek.

Druhým bodem jsou informace premiéra o plánu obnovy EU. „Je důležité, aby premiér měl mandát od Poslanecké sněmovny a aby sněmovně a veřejnosti sdělil, jaké má vláda výhrady k navrženému plánu a s jakými cíli a představami bude jednat s dalšími lídry evropských vlád tak, aby tento balík peněz byl přerozdělen ve prospěch ekonomik Evropské unie a zejména ekonomiky České republiky, která pandemií koronaviru byla postižena také,“ řekl předseda výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík.

kategorie Tiskové zprávy