KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Koalice SPOLU a Piráti a hnutí STAN: Situace na Ukrajině je vážná, ve Sněmovně chceme vše projednat
Zpět

Koalice SPOLU a Piráti a hnutí STAN: Situace na Ukrajině je vážná, ve Sněmovně chceme vše projednat v klidu

Přidáno 2. 3. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Poslanci vzhledem k událostem na Ukrajině a vyhrocené mezinárodní situaci dnes schválili projednávání méně kontroverzních bodů v Poslanecké sněmovně, aby nezhoršovali napjatou situaci. Zástupci vedení stran nastínili program jednání pléna Sněmovny na tento týden. Lidovečtí ministři mají na programu schůze například návrh zákona o omezení dopadu vybraných plastových výrobků nebo novelu zákona o veterinární péči.

„Všichni si uvědomujeme, v jak vážné situaci je Ukrajina, proto jsme se rozhodli, že dnešní schůze bude maximálně klidná. Nechceme přidávat do zjitřené atmosféry a dohadovat se ve Sněmovně. Čeká nás projednávání bodů, které vychází i z práce minulé vlády, a jsou implementačního charakteru. Zítra dopoledne budeme projednávat vydání Andreje Babiše a Bohuslava Svobody, odpoledne by mělo být opoziční okénko. V pátek nás čeká celodenní druhé čtení státního rozpočtu,“ řekl předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. 

,,V současné době jsme všichni v šoku z toho, co se děje na Ukrajině. Nemá tedy smysl, abychom se na půdě Sněmovny zabývali spornými body. Platí ale to, co jsme prohlašovali dříve, prioritu má v tuto chvíli zákon o státním rozpočtu na rok 2022. Třetí čtení rozpočtu pak proběhne příští týden ve čtvrtek, kdy k tomuto bodu bude mimořádná schůze,” uvedl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný s tím, že ve čtvrtek čeká poslance hlasování o vydání Andreje Babiše a Bohuslava Svobody. 

Už dnes jsou na programu zařazeny novely lidoveckých ministrů. ,,Ministryni životního prostředí Annu Hubáčkovou (za KDU-ČSL) čeká návrh zákona, který omezuje vybrané jednorázové výrobky z plastů, například plastové příbory nebo brčka. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) bude prosazovat novelu zákona o ekologickém zemědělství, jejíž cílem je například zavedení elektronické databáze ekologicky chovaných zvířat,” uvedl Výborný.

kategorie Tiskové zprávy