KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy KDU-ČSL vyzývá ministra zdravotnictví, aby rezignoval na svůj post
Zpět

KDU-ČSL vyzývá ministra zdravotnictví, aby rezignoval na svůj post

Přidáno 23. 10. 2020
Ilustrační foto
Tiskové prohlášení

"Jak mohou občané této země důvěřovat vládním nařízením, když ministr zdravotnictví káže vodu, ale sám pije víno? Je to doslova naplivání lidem do obličeje! Říkal jsem to už několikrát, že příklady táhnou. Tohle považuji za naprostý výsměch všem občanům této země. Měli by si teď všichni ve vládě sáhnout do svědomí a vyvodit z toho jasné důsledky!“ říká Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL.

Vláda podle něj tímto ztratila poslední zbytky důvěry společnosti a není se čemu divit. Pan ministr zdravotnictví jeden den vysvětluje, jak i na procházku do parku musíme mít roušku a pár hodin na to pro něj samotného už žádná pravidla neplatí.
 
„Jedná se o papalášství nejvyššího kalibru. Tohle je absolutně nepřijatelné chování a ministr zdravotnictví z něj musí vyvodit jednoznačné důsledky,“ konstatuje Jurečka a jménem KDU-ČSL ho vyzývá k rezignaci. Není možné, aby sám zastavil provoz restaurací a posléze je v noci sám navštěvoval a současně ignoroval nošení ochranných roušek, na které denně apeluje.
 
„Ministr zdravotnictví má jít příkladem a ne se chovat jako nadčlověk, pro kterého pravidla neplatí. Nelze prosit lidi o dodržování pravidel a zároveň je sám ignorovat. Je to totální ztráta důvěryhodnosti,“ řekl Marian Jurečka, který zároveň připomíná nedávný případ Phila Hogana, člena Evropské komise z konce srpna. Ten odstoupil poté, co se zúčastnil golfového večírku v Irsku, kde se sešlo více jak 80 lidí, i když v té době bylo povoleno shromáždění maximálně 50 osob. Jednalo se o situaci, která zdaleka nebyla z hlediska epidemiologické situace tak vážná, jako je nyní u nás.

kategorie Tiskové zprávy