KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy KDU-ČSL pomáhá - vybrala 35 tisíc na děti s Downovým syndromem
Zpět

KDU-ČSL pomáhá - vybrala 35 tisíc na děti s Downovým syndromem

Přidáno 21. 3. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

První jarní den je tradičně označován jako "ponožkový den". Lidé po celém světě nosí právě 21. března rozdílné ponožky a vyjadřují tím symbolickou podporu lidem s Downovým syndromem. Nejinak tomu bylo i dnes, a to bez ohledu na různá omezení,  která nyní musíme v souvislosti s koronavirem dodržovat. 

"K dnešnímu dni se prodejem speciální edice ponožek v lidoveckých barvách vybralo 35 tisíc korun, které jsme slíbili předat do rukou organizace, která o děti s tímto syndromem pečuje a pořádá pro ně také různé zájmové aktivity,"  připomenul předseda KDU-ČSL Marian Jurečka u příležitosti Světového dne Downova syndromu a dodal, že tak v nejbližších dnech velmi rád učiní. 

Vybrané peníze by měly putovat k potřebným prostřednictvím Společnosti rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem z. s., kteří pomáhají těm, kterých se toto onemocnění týká.

Částka 35 tisíc byla vybrána prostřednictvím prodeje barevných ponožek, které jsou k zakoupení ZDE a případní zájemci si je stále mohou objednat. KDU-ČSL plánuje i dodatečně utržené peníze posléze zaslat stejné organizaci. Děkujeme všem, kdo přispěli na dobrou věc. 

kategorie Tiskové zprávy