KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Lidovci podpoří odklad EET a kompenzace pro malé s.r.o. Bartošek žádá vysvělení úniku informací o ri
Zpět

Lidovci podpoří odklad EET a kompenzace pro malé s.r.o. Bartošek žádá vysvělení úniku informací o ricinu

Přidáno 5. 5. 2020
tisková zpráva

Ve světle zveřejněných informací o ruském občanovi, jenž minulý týden přicestoval do České republiky se záhadným kufříkem, ve kterém měl být jed ricin, žádá předseda poslaneckého klubu lidovců Jan Bartošek vysvětlení o úniku těchto informací. „Požádal jsem šéfa bezpečnostního výboru o zařazení nového bodu na jednání. Budu se ptát na otázky, jestli se tato informace měla vůbec dostat ven a jak bude Bezpečnostní informační služba a ministerstvo vnitra postupovat, jaké jsou hrozby a jakým způsobem na to Česká republika odpoví. Není možné, aby se Rusko tak drze vlamovalo na naše území a ovlivňovalo život našich lidí a politiků,“ řekl místopředseda KDU-ČSL Bartošek v souvislosti s policejní ochranou, která byla udělena třem pražským politikům.

Poslanci KDU-ČSL podpoří na jednání Poslanecké sněmovny odložení EET do konce roku 2020, senátní úpravu na navýšení kompenzačního bonusu pro OSVČ za květen na 700 korun a červen na 900 korun za den, zrušení povinné maturity z matematiky a také finanční kompenzace pro malé s.r.o. „Už před měsícem jsme přišli jak s návrhem na odložení elektronické evidence tržeb do konce roku, tak s podporou malých eseróček. Koaliční strany to tenkrát zamítly, teď s tím opět přichází. Kromě s.r.o jsou tady ale i malé rodinné akciové firmy, kterým je třeba pomoci,“ komentoval na tiskové konferenci předseda Marian Jurečka.

Šéf lidovců připomněl svůj apel na předsedu vlády a ministra zdravotnictví a ministra průmyslu a obchodu ohledně aktualizování zásob Správy státních hmotných rezerv. „V případě další vlny nemoci COVID-19 musíme být lépe připraveni a mít dostatečný počet ochranných pomůcek,“ řekl Jurečka.

Bartošek také podotknul, že je nejvyšší čas, aby se vláda začala zabývat odškodněním firem mimosoudní cestou. „Nenajde-li vláda vhodné řešení a mechanismus o mimosoudním vyrovnání, můžeme se bavit o enormních nákladech na státní rozpočet. Je třeba respektovat zákon, na druhou stranu je nutné hledat smír a řešení. Jsme připraveni společně hledat řešení pro Českou republiku,“ dodal.

Žáci třetích ročníků žijí v nejistotě a netuší, jak to s maturitou bude příští rok. „Proto jsme pro v této situaci pro zrušení povinné maturity z matematiky," uvedl na závěr poslanec Marek Výborný.

kategorie Tiskové zprávy