KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy KDU-ČSL na kongresu EPP v Bukurešti odstartovala kampaň evropských lidovců pro EP
Zpět

KDU-ČSL na kongresu EPP v Bukurešti odstartovala kampaň evropských lidovců pro EP

Přidáno 8. 3. 2024
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Pět delegátů 6. a 7. března reprezentovalo KDU-ČSL na kongresu EPP. V Bukurešti se ve středu a čtvrtek sešli nejvyšší představitelé Evropské lidové strany, aby odstartovali kampaň pro volby do Evropského parlamentu a zvolili si jejích kandidáta na předsedu Evropské komise.V Bukurešti si Evropští lidovci zvolili lídra do Evropských voleb, a tedy také jejich kandidáta na předsedu Evropské komise. Do boje o vrcholný post jednoho ze sedmi orgánů EU vyšlou znovu Ursulu von der Leyen.

Předseda lidovců v ČR a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka předstoupil před kongres, ocenil dosavadní práci na společném evropském projektu a zároveň upozornil na viditelné nedostatky. Vyzval k tomu, aby se budoucí Komise více soustředila na aktuální problémy evropských občanů, jako je demografická změna, nedostatek dostupného bydlení a bezpečnost a migrace. „Je třeba si uvědomit, že demografické trendy se do budoucna promítnou do fungování celé společnosti ještě výrazněji. Důsledkem tohoto vývoje je nedostupné bydlení. EPP by měla být tou politickou skupinou, která na tyto problémy umí reagovat,“ zmínil.

Kongresu EPP se dále zúčastnili europoslankyně Michaela Šojdrová, kandidáti do Evropského parlamentu František Talíř a Adéla Šilar a poslanec Hayato Okamura. „Jednoznačná podpora Ukrajiny bez zbytečných ‚ale' a nutnost usilovat o ochranu životního prostředí racionálně, věcně a zároveň bezodkladně. To byla hlavní témata, která rezonovala kongresem evropských lidovců v rumunské Bukurešti," komentoval dění na kongresu EPP František Talíř, lidovecká dvojka pro volby do EP.

kategorie Tiskové zprávy