KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy KDU-ČSL a TOP09 jdou společně do voleb v Libereckém kraji
Zpět

KDU-ČSL a TOP09 jdou společně do voleb v Libereckém kraji

Přidáno 3. 3. 2020
Ilustrační foto
Tisková zpráva

KDU-ČSL a TOP09 se dohodly na společné kandidátce v Libereckém kraji. Koaliční kandidátka ponese název „Společně pro Liberecký kraj“, lídrem kandidátky bude vedoucí CHKO Český ráj Jiří Klápště (TOP 09), dvojkou kandidátky pak předseda krajské organizace KDU-ČSL Štěpán Matek.

„Jsem rád, že v Libereckem kraji se daří hledat společné synergie a spolupráci. KDU-ČSL má zájem na dalším rozvoji Libereckého kraje, a proto chceme společně s TOP 09 uspět v krajských volbách. Jsme stranou, která má v ČR nejvíce starostů a komunálních politiků ze všech politických stran a chceme tyto zkušenosti a důvěru přenést i na krajskou úroveň. Chceme přispět k lepšímu životnímu prostředí, ochraně vody a půdy. Nebo také podpoře lepší dopravní infrastruktury, či kvalitním sociálním službám, zdravotnictví a školství. To jsou oblasti, kde kraje mají gesci a nástroje, jak tyto oblasti zlepšit a rozvíjet,“ konstatoval Marian Jurečka, předseda KDU-ČSL.

„V Libereckém kraji se nám podařilo vytvořit kvalitní kandidátku, na které se spojili politici TOP 09, KDU-ČSL i výrazné, nezávislé osobnosti jako je například náměstek primátora Liberce, pan Šolc. Už při svém zvolení předsedkyní jsem avizovala, že jednou z mých priorit bude spojování demokratických stran a velmi mě těší, že tato snaha přináší konkrétní výsledky,“ říká předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Jsem rád, že v dnešní době, kdy se tříští politické spektrum, jsme našli partnera v parlamentní straně. Vážím si lidské i programové shody a těším se na spolupráci. Věřím, že představíme voličům v Libereckém kraji silnou alternativu s volebním programem, jehož hlavní prioritou bude občan Libereckého kraje,“ uvádí Štěpán Matek, předseda krajské organizace KDU-ČSL.

„Čelíme stále narůstajícím problémům, které jsou způsobeny změnou klimatu. Sucho, vlny veder, nedostatek pitné vody, to jsou aktuální témata, která je třeba řešit, aby Liberecký kraj zůstal i nadále tak dobrým místem pro život, jak tomu bylo doposud. Spojili jsme v této situaci síly a jsem rád, že svými znalostmi a pracovními zkušenostmi mohu přispět ke společnému cíli, kterým je kvalitní život v Libereckém kraji pro nás i budoucí generace," říká lídr kandidátky, Jiří Klápště (TOP 09).

„Je vždy lepší spojovat než rozdělovat, spolupráce demokratického středu má smysl,“ dodává trojka kandidátky Jiří Šolc, náměstek primátora Liberce.

 
Pořadí první pětky kandidátky  
poř. jméno povolání členství  
1 Ing. Klápště Jiří vedoucí CHKO Český ráj TOP 09  
2 Ing. Matek Štěpán trenér plavání, ekonom KDU-ČSL  
3 Mgr. Šolc Jiří náměstek primátora města Liberec nestraník  
 
4 Ing. Šimůnek Josef finanční manažer KDU-ČSL  
5 Václav Miloslav soukromý podnikatel ve stavebnictví TOP 09  
 

Praha 3. března 2020kategorie Tiskové zprávy