KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Jaromíra Vítková podporuje amatérský sport pro širokou veřejnost
Zpět

Jaromíra Vítková podporuje amatérský sport pro širokou veřejnost

Přidáno 10. 9. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Lidovecká senátorka Jaromíra Vítková požádala o možnost prezentace Asociace malého fotbalu v Podvýboru pro sport v Senátu. Ten se sešel 8. září za účasti výkonného ředitele Asociace Jana Pinkava. „Amatérský sport dlouhodobě podporuji a nesmíme zapomínat ani na jeho financování,“ uvedla senátorka Jaromíra Vítková.

„Finanční podporu od Národní sportovní agentury potřebují i další amatérské sporty, spolky a organizace. Na tomto usnesení jsme se ve výboru shodli. S předsedou Národní sportovní agentury jsem i konzultovala několik konkrétních záležitostí,“ sdělila senátorka Vítková.
 
Jako jeden z bodů programu prezentace bylo představení Asociace malého fotbalu, kde přítomný výkonný ředitel Asociace Jan Pinkava představil jejich činnost a aktivity. Asociace sdružuje asi 60 tisíc členů. Tito členové se organizují v regionálních a oblastních svazech. Senátorka Jaromíra Vítková navrhla dvě usnesení k tomuto bodu.
 
„První usnesení se týkalo potřeby podporovat amatérský sport a zejména motivovat děti a mládež ke sportu. Podvýbor doporučil Národní sportovní agentuře, aby zvýšila finanční podporu amatérskému sportu. Dále Podvýbor žádá Národní sportovní agenturu o předložení plnění stanoveného rozpočtu financování sportu na rok 2021 a představení přehledu financování sportu na rok 2022. Druhé usnesení se týkalo slavnostního setkání malého fotbalu v Senátu, které by se mělo konat 1. února. Tato usnesení postoupíme Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, který je nadřazen Podvýboru pro sport,“ doplnila senátorka Vítková.

kategorie Tiskové zprávy