KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Jaromíra Vítková (KDU-ČSL) dává příležitost mladým umělcům
Zpět

Jaromíra Vítková (KDU-ČSL) dává příležitost mladým umělcům

Přidáno 26. 7. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Lidovecká senátorka Jaromíra Vítková se věnuje podpoře kultury dlouhodobě. V minulých týdnech tak zajistila vystoupení okresních umělců přímo v Senátu. Vystavuje zde například boskovická rodačka a výtvarnice Magdaléna Roztočilová a další příležitost dostane mladá hudební skupina Pružiny.

Během léta mají jednotliví senátoři možnost představit hudební či pěvecká uskupení ze svých volebních obvodů v areálu Senátu. Letovickému sboru Carpe diem dala senátorka Vítková příležitost už 1. července. „Letovický sbor pod vedením Karla Pecháčka znám řadu let a bylo mi potěšením je představit přímo ve Valdštejnské zahradě,“ sděluje senátorka Vítková.
 
Podobnou příležitost dostala i boskovická rodačka a výtvarnice Magdaléna Roztočilová. Její výstava „Tajemství zahrady“ představuje několik mozaik, ale i sochu, všechna díla jsou navíc volně inspirována knihou Genesis. „Člověk a příroda jakožto jedno stvoření. Dnešní doba by měla být prodchnuta tímto příběhem, protože nám ukazuje naši jednotu, jednotu ducha a těla. Téma jednoty v mnohosti je charakteristické pro moji práci,“ uvádí Magdaléna Roztočilová v textu na úvod výstavy.
 
Příležitost dostane i mladá skupina Pružiny. Koncert se bude konat v rámci kulturního léta v neděli 22. srpna ve Valdštejnské zahradě. Kapelu tvoří pětice mladých lidí z Boskovic. Folkové písně současných interpretů mají v jejich podání velkou popularitu u posluchačů všech věkových kategorií.  
 
„V rámci mého působení v Senátu velice ráda dávám příležitost hudebním uskupením i umělcům ukázat svoje kvality v Senátu. Je to určitě zajímavá zkušenost, která se jim může v budoucnu zúročit,“ zakončila senátorka.

kategorie Tiskové zprávy