KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Jaromíra Vítková (KDU-ČSL): Zajistili jsme výlet pro děti z Jižní Moravy
Zpět

Jaromíra Vítková (KDU-ČSL): Zajistili jsme výlet pro děti z Jižní Moravy

Přidáno 15. 7. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Tornádo na Jižní Moravě srovnalo se zemí části několika vesnic, zničilo domy, auta, vyvracelo stromy. Lidé bez střechy nad hlavou doslova bojovali o život. Některé rodiny budou ještě dlouho potřebovat přechodné ubytování a pomoc. Děti, které se těšily na prázdniny, nyní postrádají své domovy a potřebují o to větší péči a psychickou pomoc. Nápadu, jak pomoci dětem v těchto chvílích, se chopila lidovecká senátorka Jaromíra Vítková.

„S kolegyní Hubáčkovou z obvodu Hodonín sedíme v Senátu vedle sebe a přemýšlela jsem, jak bych mohla konkrétně pomoci. Rodiče mnoha dětí řeší závažné problémy, a s dětmi nemohou trávit volný čas. Rozhodla jsem se zrealizovat myšlenku jednodenních výletů k nám do regionu a ulehčit rodičům a jejich dětem jejich náročnou situaci. Na setkání Okresní hospodářské komory Blansko jsme se s podnikateli domluvili na společné pomoci a uspořádání výletu pro děti mladšího školního věku. Dnes 14. července do Moravského krasu přijel autobus se 40 dětmi ze zasažené Jižní Moravy,“ sdělila senátorka Vítková.
  
Ivo Lizna, předseda hospodářské komory Blansko, se dohodl se Zdeňkem Šamanem a dalšími na zafinancování výletu. Zapojili se další partneři: Rudolf Volf, Dušan Volf, S.M.K., a.s., Správa jeskyní České republiky a Dům přírody Moravského krasu. Důležitá byla doprava dětí do Moravského krasu, kterou zajistila společnost ČAD Blansko s velmi pozitivním přístupem ředitele společnosti Jiřího Šebely. Stravování zajistila firma pana Rudolfa Volfa, financování podpořila i senátorka Jaromíra Vítková. Ředitel Hotelu Skalní Mlýn, Zdeněk Kozman, připravil celodenní program pro děti, který byl velmi bohatý. Děti navštívily jeskyně Moravský kras, Dům přírody, atraktivní byla i projížďka vláčkem a doprava lankovou na Macochu.
 
S.M.K., a.s. poskytlo jízdné na vláček a lanovku na horní můstek propasti Macocha, Správa jeskyní České republiky poskytla vstup do Kateřinské jeskyně a Dům přírody Moravského krasu zajistil komentovanou prohlídku a promítání 3D filmu v kině. „Jsou lidé, kteří nejen finančně, ale i přiložením rukou k dílu chtějí pomoci postiženým oblastem, ale nemají čas a prostor zapojit se přímo v postižených regionech, proto jsem uvítal této možnosti," Rudolf Volf.
 
Mimo výletu pro mladší děti se OHK rozhodla finančně podpořit skauty, kteří nemohou na svá tábořiště. Aktivity podpořilo finančním darem také město Blansko a Boskovice. „Souběžně s jednodenními výlety organizuje Hospodářská komora Blansko financování skautského tábora na Velkém Dářku v termínu 8. 7. - 24. 7. 2021 pro děti z Mikulčic a Lužice,“ sdělil Zdeněk Šaman.
 
„Těší mě, že jsme se přes Okresní hospodářskou komoru Blansko propojili, rychle domluvili a organizačně i finančně zajistili program pro děti z Jižní Moravy postižené tornádem. Už připravujeme ještě jeden výlet pro děti na Boskovicko,“
zakončila senátorka Vítková.

kategorie Tiskové zprávy