KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Jan Bartošek navrhuje dorovnat obcím a městům ztráty za kompenzační opatření
Zpět

Jan Bartošek navrhuje dorovnat obcím a městům ztráty za kompenzační opatření

Přidáno 29. 5. 2020
Ilustrační foto
tisková zpráva

KOMENTÁŘ/ Od začátku bojovali lidovci proti záměru vlády vyplácet kompenzační bonus pro živnostníky a malá s.r.o z rozpočtů krajů a obcí. Hlasy ANO, ČSSD a KSČM návrh sněmovna ve středu přijala. Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek navrhuje, aby kraje a obce dostaly peníze zpět formou nárokového příspěvku podle vzorce rozlišujícího velikosti měst. Běžné obce a města by měly dostat tisíc korun na občana a čtyři největší města víc," uvedl na páteční tiskové konferenci Bartošek.

V Praze by příspěvek měl činit 2100 korun na obyvatele, Brno, Ostrava, Plzeň by měly dostat po 1500 korunách na obyvatele. Tím dojde k tomu, že se do krajských peněz vrátí čtyři miliardy korun a do obcí zhruba 12,5 miliardy korun," uvedl Bartošek, který je předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL.

Ministerstvo pro místní rozvoj by tento příspěvek mělo městům, obcím a krajům poslat do konce roku. Každý starosta ví nejlépe, do čeho ve svém městě investovat," řekl Bartošek.

kategorie Tiskové zprávy