KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Jaká je situace dárcovství v období pandemie? Kulatý stůl v Senátu odpovídal na aktuální otázky
Zpět

Jaká je situace dárcovství v období pandemie? Kulatý stůl v Senátu odpovídal na aktuální otázky

Přidáno 26. 11. 2021
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Kulatý stůl s názvem „Udržitelnost jako východisko - z pohledu občanské společnosti, byznysu a medií“, který iniciovala místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová ve spolupráci s Fórem dárců, významnou organizací v oblasti dárcovství, se konal na půdě horní komory Parlamentu ve středu 24. listopadu 2021. Nabídl odpovědi na aktuální témata, jako jsou stav a trendy dárcovství v období pandemie, důvěra v neziskové organizace, názor české veřejnosti na dárcovství či podpora diverzity v zaměstnání.

„Darování pomoci nevládním organizacím, které působí ve prospěch naší země, v tíživé situaci, je projevem toho dobrého v nás, sounáležitosti a vzájemnosti občanů v jejich soukromí, i těch, kteří stojí ve vedení dárcovských firem,“ komentuje význam tématu místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová.

Podle informací Fóra dárců bylo v roce 2020 věnováno na darech o 3 miliardy korun více než v roce 2019. Dobrou zprávou je také nárůst individuálních darů formou DMS, kdy v roce 2020 to bylo celkem 57 milionu korun, v roce 2021 již 66,5 milionu korun. Svědčí to o naší vzájemnosti a solidaritě občanů při pomoci a podpoře veřejně prospěšných věcí. Je důležité dárcovství rozvíjet, podporovat a starat se o jeho transparentnost. To vše ukazují výsledky nejčerstvějšího průzkumu nové Mapy dárcovství 2021.

kategorie Tiskové zprávy