KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy David Šimek (za KDU-ČSL): Mládežnickým organizacím přispějeme na zvýšené náklady za energie. Do rozp
Zpět

David Šimek (za KDU-ČSL): Mládežnickým organizacím přispějeme na zvýšené náklady za energie. Do rozpočtu ministerstva školství přidáme 60 milionů korun

Přidáno 29. 9. 2022
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Skupina čtyř koaličních poslanců vedených lidovcem Davidem Šimkem podala pozměňovací návrh k novele státního rozpočtu, který přináší do rozpočtu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) 60 milionů korun. Peníze pokryjí zvýšené náklady za energie mládežnickým organizacím. 

Podpora se bude týkat spolků, které se věnují naplnění volného času dětí a mladých lidí, včetně sportovních nebo pohybových aktivit. „Původní návrh změny státního rozpočtu úplně opomíjel fakt, že těmto organizacím rovněž dramaticky rostou náklady na energie. To považuji za nespravedlivé a těžko obhajitelné. Proto jsem inicioval přerozdělení 60 milionů korun, které budou moci nyní reálně pomoci,“ vysvětluje poslanec David Šimek s tím, že největší česká organizaci Česká rada dětí a mládeže, která zastřešuje tyto subjekty, reprezentuje přibližně 250 tisíc individuálních členů.
 
Peníze se podle pozměňovacího návrhu mají do rozpočtu ministerstva přesunout z části půlmiliardového navýšení rozpočtu Národní sportovní agentury (NSA). Z jejích dotačních výzev totiž mládežnické organizace, spadající pod Českou radu dětí a mládeže, podporu na rostoucí náklady za energie čerpat nemohou.

kategorie Tiskové zprávy