KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Daniel Herman se dnes setká s premiérem tibetské exilové vlády
Zpět

Daniel Herman se dnes setká s premiérem tibetské exilové vlády

Přidáno 5. 3. 2019
Ilustrační foto
tisková zpráva

Premiér tibetské exilové vlády Lobsang Sagay vystoupí dnes večer v 19:00 v Knihovně Václava Havla. Večer je organizován jako poděkovaní Čechům a České republice za podporu Tibetu. Setkání se uskutečňuje na pozvání Tibetské asociace v ČR, v rámci akce "Děkujeme, Česko, za podporu Tibetu" (Thank you, Czech Republic, for supporting Tibet).

Vzhledem k tomu, že Daniel Herman patří mezi politiky, kteří dlouhodobě Tibet podporují, projevil tibetský premiér přání se s místopředsedou KDU-ČSL setkat. Herman se ještě v pozici ministra kultury v Sobotkově koaliční vládě setkal v roce 2016 s nejvyšším duchovním představitelem Tibetu dalajlámou, a to zcela oficiálně jako člen vlády v Nostickém paláci v Praze – v  sídle Ministerstva kultury ČR.
 
Daniel Herman k tomu říká: "Cítím odpovědnost zastávat se lidských práv tam, kde jsou pošlapávána. Stejně to před r. 1989 dělali i západní demokratičtí politici u nás. Pokládám si za čest, že jsem se mohl s nositelem Nobelovy ceny míru - dalajlámou - osobně setkat a požádat ho o požehnání pro celou naši zemi. Těším se rovněž na setkání s panem premiérem a chci ho ujistit o své podpoře Tibetu i do budoucna".​


kategorie Tiskové zprávy