KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Celostátní výbor KDU-ČSL vybral posledního kandidáta do Evropského parlamentu. Je jím Vlastimil Stří
Zpět

Celostátní výbor KDU-ČSL vybral posledního kandidáta do Evropského parlamentu. Je jím Vlastimil Stříbrný

Přidáno 18. 3. 2024
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Kandidátka KDU-ČSL do voleb do Evropského parlamentu je kompletní. Posledním zvoleným kandidátem je plzeňský mladý lidovec Vlastimil Stříbrný. Ten doplnil kandidátku KDU-ČSL v rámci koalice SPOLU.

Nový kandidát do Evropského parlamentu Vlastimil Stříbrný je studentem politologie a zároveň působil v oblasti komunikace. Aktuálně je místopředsedou mládežnické organizace KDU-ČSL Mladí lidovci, kde má na starosti mimo jiné evropské záležitosti.


„Vlastimil Stříbrný je člověk, který opět ukazuje, že lidovci jsou moderní evropská strana plná kvalitních lidí. Evropa nás zajímá a chceme vědět, co se v ní děje. Věřím, že ve volbách budeme i díky Vlastovi úspěšní a volby vyhrajeme,” říká lídr lidovecké kandidátky Tomáš Zdechovský.

„Evropská unie je unikátní projekt pojící skoro tři desítky států, které chtějí spolupracovat. Chci Evropskou unii rozumnou, která nepřidává zbytečnou byrokracii. Chci Evropu, která posiluje přirozenou spolupráci tak, jak to plánovali její otcové zakladatelé. Chci bránit jak snahám o zničení Evropské unie z jedné strany, ale také centralistickým tendencím ze strany druhé,” vysvětluje Vlastimil Stříbrný.

„Chci posílit Evropu bez vnitřních hranic. Moje generace v ní již vyrostla, ale je potřeba využít její plný potenciál vybudováním dostatečné infrastruktury. Chci Evropu, která podporuje regiony a chci Evropu silnou, aby i příští generace měly možnost žít zde v klidu a bezpečí. Jsem rád, že mohu doplnit takto silný tým plný významných osobností a potvrdit, že SPOLU jsme zde pro občany všech generací,”ukončuje Stříbrný.

Pořadí kandidátů KDU-ČSL na kandidátce SPOLU bude tedy následující:

  1. Tomáš Zdechovský

  2. František Talíř

  3. Michaela Šojdrová

  4. Ondřej Mikmek

  5. Václav Pláteník

  6. Adéla Šilar

  7. Vojtěch Dobeš

  8. Vlastimil Stříbrný

  9. Inga Petryčka

 

 
kategorie Tiskové zprávy