KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Celostátní výbor KDU-ČSL potvrdil Marka Výborného jako kandidáta na post ministra zemědělství
Zpět

Celostátní výbor KDU-ČSL potvrdil Marka Výborného jako kandidáta na post ministra zemědělství

Přidáno 22. 6. 2023
Ilustrační foto
Tiskové zprávy

Širší vedení KDU-ČSL schválilo nominaci Marka Výborného, aktuálního předsedy poslaneckého klubu KDU-ČSL, na post ministra zemědělství. Minulý týden na tento post rezignoval Zdeněk Nekula. Prezident Petr Pavel jmenuje Výborného ve čtvrtek 29. června. Ten samý den jej premiér Petr Fiala uvede do úřadu.

„Vážím si, že mě Celostátní výbor KDU-ČSL podpořil a potvrdil moji nominaci na post ministra zemědělství. Tuto výzvu přijímám s pokorou a odpovědností vůči odborné i laické zemědělské veřejnosti, vůči lidovcům i celé vládě, ale hlavně vůči všem občanům naší země,”  řekl po rozhodnutí výboru Marek Výborný, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL a nominant strany na post ministra zemědělství.

Za klíčovou prioritu považuji změnu komunikačního stylu mezi ministerstvem a zemědělci. Soustředit se chci také na podporu zájmů českých zemědělců u nás i v rámci EU, zajištění potravinové soběstačnosti a bezpečnosti, rozvoj ekologického zemědělství a lepší hospodaření s vodou. Velkou výzvou je pro mě i obnova lesů po kůrovcové kalamitě, udržitelnost českého zemědělství a péče o půdu a krajinu,” dodává Marek Výborný. 

„Chci poděkovat Zdeňkovi Nekulovi za práci, kterou na ministerstvu odvedl. Skvěle zvládl předsednictví Radě EU a dokázal ochránit české zemědělce před dopady drahých energií. Zároveň se velmi těším na vládní spolupráci s Markem Výborným a věřím, že díky jeho manažerským schopnostem dokáže resort efektivně řídit. Schopnost velmi rychle se zorientovat v nové problematice dokázal například svým působením v oblasti boji proti exekucím, které vyústilo ve dva úspěšné ročníky akce Milostivé léto. Jsem rád, že celostátní výbor potvrdil nominaci předsednictva KDU-ČSL a že díky ochotě prezidenta stihneme jmenování již příští týden ve čtvrtek,” sdělil ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

CV-Marek-Vyborny.pdf

kategorie Tiskové zprávy