KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Celostátní konference KDU-ČSL na svém dnešním jednání schválila koaliční smlouvu a program SPOLU pro
Zpět

Celostátní konference KDU-ČSL na svém dnešním jednání schválila koaliční smlouvu a program SPOLU pro parlamentní volby 2021

Přidáno 5. 3. 2021
Ilustrační foto
tisková zpráva
Online Celostátní konference KDU-ČSL v rámci svého dnešního odpoledního jednání schválila koaliční smlouvu i koaliční volební program pro parlamentní volby 2021.
 
„Dnešní Celostátní konference KDU-ČSL dnes potvrdila dva důležité dokumenty a vyslovila tak definitivní souhlas s postupem pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny. Nechybí nám kvalitní program, dobří kandidáti a především odhodlání udělat pro naši zemi maximum. Věřím tomu, že díky vzájemné spolupráci dokážeme nejen překonat pandemii, ale také připravit a realizovat plán obnovy naší země,“ uvedl bezprostředně po jednání Celostátní konference předseda lidovců Marian Jurečka.

Podle něj si jsou lídři všech tří stran velmi dobře vědomi současné situace a respektují vládní nařízení, a proto k vlastnímu slavnostnímu podpisu koaliční smlouvy přistoupí teprve ve chvíli, kdy to pandemická situace umožní. „Chceme dát naší zemi novou pozitivní vizi a pomoci ji vyvést ze současné situace. K tomu je zapotřebí celospolečenská změna, ke které chceme výrazným dílem přispět,“ doplnil Jurečka.
 
kategorie Tiskové zprávy