KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy Bývalý předseda KDU-ČSL Marek Výborný a Bohuslav Niemiec se vrací zpět do širšího vedení strany
Zpět

Bývalý předseda KDU-ČSL Marek Výborný a Bohuslav Niemiec se vrací zpět do širšího vedení strany

Přidáno 5. 2. 2020
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Na Celostátním výboru KDU-ČSL bylo odhlasováno, že poslanec Marek Výborný a bývalý místopředseda KDU-ČSL Bohuslav Niemiec se nově stanou součástí širšího vedení strany. V úterý 4. února byli oba dva zvoleni za členy Celostátního výboru a obsadili tak uvolněná volená místa po Marianu Jurečkovi a Ondřeji Benešíkovi, jejichž členství v Celostátním výboru nově vyplývá z titulu jejich funkcí předsedy a místopředsedy strany.

Celostátní výbor je výkonným orgánem strany, který rozhoduje o všech důležitých záležitostech uvnitř KDU-ČSL jako je ekonomika strany nebo například kandidátky do Poslanecké sněmovny nebo do Senátu. Schází se podle potřeby minimálně desetkrát ročně a je tvořen předsednictvem strany a volenými zástupci krajských organizací. „Jsem rád, že návrh předsednictva byl Celostátním výborem jednomyslně přijat, získané zkušenosti Marka Výborného i Bohuslava Niemiece jsou pro další kontinuální fungování strany důležité,“ konstatoval po volbě Marian Jurečka.

kategorie Tiskové zprávy