KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy AntiCovid tým vyzývá ministry Plagu a Blatného ke společnému jednání
Zpět

AntiCovid tým vyzývá ministry Plagu a Blatného ke společnému jednání

Přidáno 5. 1. 2021
Ilustrační foto
Tisková zpráva

Členové AntiCovid týmu, společného projektu KDU-ČSL, ODS a TOP 09, již několik měsíců přicházejí s účinnou pomocí v oblasti řešení pandemie coronaviru, návrhy vycházejícími z praxe, na které vláda reaguje jen v omezené míře a ještě s velkým zpožděním. Proto nyní přicházejí s výzvou ministům zdravotnictví a školství.


Nesmíme ohrozit zdraví ani studium mladých zdravotníků

Žádáme o schůzi s ministrem školství Robertem Plagou. Nesmíme totiž za žádnou cenu ohrožovat budoucnost vzdělání ani zdraví mediků či studentů a studentek středních zdravotnických škol. Zejména studenti medicíny před závěrečnými státními zkouškami a maturanti nasazení do nemocnic se v současné situaci nemohou adekvátně věnovat přípravě na „zkoušku dospělosti“ nebo na státní závěrečné zkoušky. Jejich roli by měli alespoň v následujících měsících zastoupit převážně studenti nižších ročníků. Současně apelujeme na to, aby nasazení studenti patřili také do skupiny zdravotníků v první linii, kteří budou očkováni mezi prvními.

Od výzvy AntiCovid týmu k zavedení očkovacích center uplynulo už pět týdnů 

Žádáme touto cestou ministra zdravotnictví Jana Blatného o vyjádření, jakým způsobem se odborné výzvy AntiCovid týmu promítají do jeho rozhodování. Jsme přesvědčeni o tom, že v současné situaci je nasnadě zaměnit chaotické rozhodování za skutečnou koncepci. K dnešnímu dni AntiCovid tým připravil už šest výzev, které se mimo jiné týkaly úpravy systému PES, zavedení očkovacího plánu či zrovnoprávnění opatření pro maloobchody i velkoobchody. Těší nás, že některé z těchto výzev se už promítly do kroků vlády, zároveň si uvědomujeme, že je jejich přijímání mnohdy pomalé a nedostatečně efektivní.

kategorie Tiskové zprávy