KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tiskové zprávy AntiCovid tým: Do léta musí mít každý možnost nechat se očkovat
Zpět

AntiCovid tým: Do léta musí mít každý možnost nechat se očkovat

Přidáno 31. 12. 2020
Ilustrační foto
Tiskové sdělení

Členové AntiCovid týmu vítají, že v Česku je už několik dní zhruba deset tisíc dávek vakcín proti novému typu koronaviru od firem Pfizer a BioNTech a postupně se začíná očkovat. Nicméně nyní je zapotřebí proces proočkování populace maximálně urychlit a zjednodušit jeho administrativu tak, aby se česká populace mohla co nejdříve vrátit k normálnímu životu. I současný růst počtu nakažených ukazuje, že bychom se měli vydat ve stopách Izraele či Německa, kde se už v těchto dnech očkují řádově desítky tisíc lidí. Proto AntiCovid tým připravil několik doporučení.

Doporučení AntiCovid týmu:
 
·        Každý občan musí dostat svobodnou možnost nechat se naočkovat. Důležité je, aby lidé měli co nejvíc přesných a důvěryhodných informací o samotném očkování, jeho smyslu i samotné organizaci. Stát by měl také jasně stanovit kde a jakým způsobem bude možné se k očkování zaregistrovat.
·        Uvědomujeme si, že celý proces očkování doprovází složitá administrativa, která dopadá na bedra zdravotníků. Nemocnicím mohou značně pomoci kraje a obce, které by mohly do očkovacího procesu nasadit své administrativní pracovníky.
·        Stát musí razantně zvýšit počet očkovacích center. Příkladem může být Německo, které proměnilo sportovní a festivalové haly i třeba ještě nedávno fungující letiště Tegel právě v očkovací centra. 
·        Zároveň je nutné, aby vláda zlepšila dramaticky svou komunikaci směrem k veřejnosti, ale také k samotným lékařům. Zejména k praktickým lékařů putuje v tuto chvíli trestuhodně málo informací. Kampaň na propagaci očkování musí být přehledná, pochopitelná, jednoduchá i pozitivní. 

kategorie Tiskové zprávy