KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marian Jurečka: Zrušením superhrubé mzdy dojde k výpadku financí ve státním rozpočtu. Kdo to v budou
Zpět

Marian Jurečka: Zrušením superhrubé mzdy dojde k výpadku financí ve státním rozpočtu. Kdo to v budoucnu zaplatí?

Přidáno 11. 11. 2020
Ilustrační foto
Česká televize

Poslanci ve středu v prvním čtení schválí návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard korun. V prvním čtení ho podpoří komunisti. Opoziční strany podporu rozpočtu odmítají. Kromě výše schodku jim vadí také to, že návrh nepočítá se zrušením superhrubé mzdy. Pokud projde návrh premiéra Andreje Babiše na snížení daní zaměstnancům, přijdou veřejné rozpočty o 88 miliard korun. „Byli bychom ochotni ho podpořit, kdyby ten rozpočet počítal s reálnými příjmy. Jsme ve velmi specifické situaci, kdy projednáváme rozpočet v prvním čtení, ale prakticky ve stejných dnech nám tu běží balík daňových zákonů, které v případě přijetí budou znamenat další nárůst výpadků příjmů ve státním rozpočtu,“ řekl v Událostech, komentářích předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Podle šéfa lidovců je důležité se zeptat, kdo to zaplatí. „Příští rok tady pojedeme na dluh, ale v následujících letech se ten výpadek, který vznikne zrušením superhrubé mzdy, bude muset řešit zvýšením některých daní. Většinou to odskáčou nízko a středněpříjmový občané, kteří to zaplatí,“ komentoval nestandardní situaci Jurečka.

Více zde

kategorie Z médií