KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Zmenšíme lány a vrátíme remízky, slibují lidovci
Zpět

Zmenšíme lány a vrátíme remízky, slibují lidovci

Přidáno 26. 8. 2020
Ilustrační foto
MF Dnes - Brno a Jižní Morava

JIŽNÍ MORAVA Ve žlutomodrých tričkách s nápisem „Make příroda great again“ a třemi hlavními tématy včera jihomoravští lidovci oficiálně vstoupili do letošních krajských voleb.

Prioritou je pro ně životní prostředí a boj proti suchu. „Chceme vrátit do krajiny remízky a mokřady, rozdělit velké lány, ve městech zase osadit střechy zelení,“ nechal se slyšet lídr kandidátky Jan Grolich (na snímku), který je v současnosti starostou Velatic na Brněnsku.

Ve volebním programu lidovci zdůrazňují i sociální služby, především v rodinné oblasti. „Naším cílem je lidem zajistit takové podmínky, aby rodiny mohly o své příbuzné pečovat a nemusely se rozhodovat, jestli se o babičku postarat za cenu ztráty zaměstnání,“ řekl kandidát na hejtmana.

A do třetice chtějí lidovci zvýšit povědomí o tom, co dělá a co může dělat kraj. „Zlepšíme komunikaci s lidmi a zapojíme je do rozhodování. Politici neumí všechno nejlépe, lidé jsou schopni vymyslet spoustu skvělých věcí,“ vysvětlil Grolich.

Za ním na dalších dvou místech kandidují místostarosta Vyškova Roman Celý a starosta Josefova na Hodonínsku Vojtěch Pospíšil. (zde)

kategorie Z médií