KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Změní audit o Babišově střetu zájmů čerpání eurodotací? ‚Bude precedentem,‘ řekl Zdechovský
Zpět

Změní audit o Babišově střetu zájmů čerpání eurodotací? ‚Bude precedentem,‘ řekl Zdechovský

Přidáno 17. 12. 2019
Ilustrační foto
Český rozhlas

O tom, zda může audit týkající se střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše v budoucnu změnit pravidla pro čerpání z unijních fondů, hovořil v pondělí večer eurokomisař pro rozpočet Johanes Hahn s poslanci Evropského parlamentu. Na uzavřeném jednání výboru pro rozpočtovou kontrolu seznámil jeho členy s podrobnostmi vzniku auditu a odpovídal na jejich dotazy. O průběhu jednání informovali europoslanci Martina Dlabajová a Tomáš Zdechovský.

Evropská komise zaslala na konci listopadu do Česka konečnou verzi auditní zprávy zkoumající čerpání dotací ze strukturálních fondů firmami spojenými s Agrofertem.
 

„Celý ten případ bude precedentem. Evropská komise by měla definovat, kde je ta linie, kdy ke střetu zájmů dochází a kde ne,“ řekl po večerním jednání člen výboru Tomáš Zdechovský z frakce evropských lidovců. Hahn podle něj odpověděl poslancům na přibližně 15 dotazů a diskutoval s nimi o tom, zda může Babišův případ vést ke změně pravidel pro posuzování střetu zájmů či k jeho přísnějším kontrolám.

Více zde.

 

kategorie Z médií