KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Zeman plivl do tváře slušným lidem, snížit Hradu rozpočet je to nejmenší, říká Heller (KDU-ČSL)
Zpět

Zeman plivl do tváře slušným lidem, snížit Hradu rozpočet je to nejmenší, říká Heller (KDU-ČSL)

Přidáno 31. 3. 2022
Ilustrační foto
DVTV

Považuji za naprosto nemorální, abychom z veřejných peněz platili kapitálové výdaje Lesní správě Lány, kterou díky milosti stále může řídit pan Balák, říká poslanec KDU-ČSL Šimon Heller, který hodlá navrhnout výrazné snížení rozpočtu prezidentské kanceláře. To, co se na Hradě děje, je alarmující. Máme tam ruskou pátou kolonu, to je realita, dodává.

,,Já jsem to připomněl na návrh pana prezidenta Zemana, který se vyjádřil směrem k Senátu, že by ho nechal vyhladovět. Za sebe říkám že budu hledat takové řešení, které bude mít maximální podporu v PS. Navrhovat řešení, které by případně získalo pouze pár hlasů a nezískalo většinu, tak výsledně nemá smysl," uvedl Heller. 

Debata byla také o milosti, kterou prezident udělil správci lesní správy Lán. ,,Za sebe považuji za naprosto nemorální, abychom z veřejných rozpočtů platili kapitálové výdaje  lesní správě, kterou stále řídí pan Balák. Tady je potřeba upozornit na jednu věc, že pan Balák byl odsouzen a tu milost, kterou dostal, tak díky ní mu byl prominut také zákaz čtyřletého řízení této organizace" řekl Heller. 


Více zde. 

kategorie Z médií