KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Zdeněk Nekula (KDU-ČSL): Zastropování cen energií přispěje ke snížení ceny potravin
Zpět

Zdeněk Nekula (KDU-ČSL): Zastropování cen energií přispěje ke snížení ceny potravin

Přidáno 15. 9. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) se ve vysílání CNN Prima NEWS rozhovořil o souvislostech mezi energetickou krizí, ruskou agresí na Ukrajině a vysokými cenami potravin.

Ministr zmínil, že cena základních potravin bohužel často netvoří zásadní část ceny výsledného potravinářského produktu. „Cena pšenice na burze klesla velice výrazně. Bohužel stalo se ale něco, s čím jsme nepočítali. Trh s energiemi se vymkl kontrole a nastal proces, který nikdo neočekával. V současné době děláme opatření směrem k občanům v oblasti zastropování ceny elektrické energie a plynu,“ vysvětlil.

„Je to jedna z cest, která nám umožní, abychom zarazili růst cen potravin a abychom se začali vracet k těm cenám, na které jsme byli zvyklí. Zároveň já jsem před časem hovořil o tom, že jakmile se bude blížit konec války na Ukrajině, tak bychom se znovu vrátili k tématu výše DPH u potravin. A vzhledem k tomu, jak se vyvíjí situace na Ukrajině, jak se daří ukrajinské armádě, tak jsem již zahájil úkony a vydal pokyny, abychom toto téma začali řešit a už nyní připravujeme konkrétní návrhy,“ dodal ministr.

Více zde.

kategorie Z médií