KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Zdeněk Nekula (KDU-ČSL): Veškerý dovoz z Ukrajiny prochází intenzivní kontrolou, rozbory neodhalily
Zpět

Zdeněk Nekula (KDU-ČSL): Veškerý dovoz z Ukrajiny prochází intenzivní kontrolou, rozbory neodhalily přítomnost zakázaných látek

Přidáno 9. 5. 2023
Ilustrační foto
Spotlight

Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly se není potřeba ukrajinského obilí obávat. Dovoz z Ukrajiny podle něj prochází důkladnými kontrolami, které zaručují jeho nezávadnost. Ministr zemědělství se také vyjádřil k cenám potravin a poukázal na práci mezirezortní skupiny, která se jejich snížení věnuje.

„Naše kontrolní instituce provádějí intenzivní kontroly a kontrolují úplně vše. Naše testy jsou opravdu důkladné a nepřipouštím, že bychom v nich mohli chybovat. Dovoz k nám z Ukrajiny je minimální a ze všeho, co importujeme, odebíráme vzorky, které testujeme až na čtyři sta účinných látek, jako jsou zbytky residuí, pesticidů, těžké kovy mikrobů a tak dále,“ zdůrazňuje ministr.

„Již ve srovnání mezi únorem a březnem letošního roku lze z dat statistického úřadu vidět, že došlo k poklesu koncových cen čtyřiceti pěti druhů potravin. Ceny potravin se nadále snižují, dle mého mínění však pomalu, vinu na tom nesou především obchodníci. To, co obchodní řetězce prezentují jako slevu, je ve skutečnosti normální cena potravin,“ míní Nekula.

Více zde.

kategorie Z médií