KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Zdechovský: Voliče je třeba oslovit i na TV Šlágr
Zpět

Zdechovský: Voliče je třeba oslovit i na TV Šlágr

Přidáno 24. 11. 2019
Ilustrační foto
Forum24.cz

Tomáš Zdechovský je jednou z nejvýraznějších tváří KDU-ČSL. Nyní tento europoslanec zvažuje, zda bude usilovat o post předsedy strany, který před několika dny uvolnil Marek Výborný. V rozhovoru pro FORUM 24 Zdechovský vysvětlil, z jakého důvodu stále není rozhodnut o své kandidatuře, proč mu nevadí jít do pořadu Jaromíra Soukupa, nebo jak zareagoval na to, že ho Andrej Babiš označil za práskače. 

Pane europoslanče, začínáte druhé volební období v Bruselu. V čem nastala změna proti předešlým letům?

Určitě v tom, že už mám něco za sebou a v tomto období si už dělám práci, kterou jsem chtěl dělat. V České republice není příliš známá práce koordinátora. Ale to je v podstatě člověk, který rozhoduje o tom, co daný výbor dělá. Tím, že jsem tuto funkci získal v kontrolním výboru, tak se mohu začít věnovat tématu reformy EU, a to je pro mě to, co jsem chtěl. Jako bonus k tomu je místopředseda výboru pro zaměstnanost a člen japonské delegace. Prostě to skvěle klaplo podle mých představ.

Máte pocit, že Evropská unie projde tolik vyhlíženou reformou? Které kroky by podle vás byly nejdůležitější?

Pokud chce Evropská unie být konkurenceschopnou a efektivní, musí začít od reformy svých struktur a následně politik. Řada z 34 agentur Evropské unie se ukázala jako neefektivní. Proto je potřeba je buď změnit, nebo zrušit. Pak budou peníze pro agentury a politiky (ve smyslu, jakou legislativu řešit, pozn. red.), které chceme v současné době posílit. Například ty, které se zabývají změnami klimatu, bezpečností nebo inovacemi.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

kategorie Z médií