KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Zdechovský má policejní ochranu. Poté, co ho Babiš označil za vlastizrádce
Zpět

Zdechovský má policejní ochranu. Poté, co ho Babiš označil za vlastizrádce

Přidáno 18. 6. 2020
Ilustrační foto
Idnes.cz

Tomáš Zdechovský, lidovecký europoslanec, dostal policejní ochranu po konání kontrolní mise EU kvůli čerpání dotací v České republice. Premiér Andrej Babiš jej a europoslance Mikuláše Peksu označil za vlastizrádce. Oběma politikům přišly tisíce nadávek. Výhrůžkám smrtí čelila také Monika Hohlmeierová.

 

„Po druhém výroku, který Andrej Babiš pronesl v přímém přenosu, kde zopakoval, že jsme vlastizrádci, mi přišlo několik tisíc výhrůžek prostřednictvím sociálních sítí, e-mailů, WhatsAppu a další komunikace,“ řekl iROZHLAS.cz europoslanec Tomáš Zdechovský.

Terčem se staly i jeho čtyři děti. „Bylo nám napsáno, že budeme pověšeni, zavražděni, zastřeleni. Mým dětem chodily obrázky, jak se po druhé světové válce věšeli kolaboranti. Obrázků přišlo několik tisíc,“ podotkl.

Podle Zdechovského dostala celá rodina ochranu od české policie. Nesdělil, zda ji ještě má. Potvrdil, že několik lidí, kteří mu vyhrožovali, již policie dopadla a zahájila s nimi trestní nebo přestupkové řízení. Podle Radiožurnálu jde o desítky lidí

Trestní oznámení

Lidovec již dříve uvedl, že se proti označení za vlastizrádce bude bránit právní cestou. Podal dvě trestní oznámení na neznámého pachatele. První kvůli výhrůžkám, druhé kvůli označení za vlastizrádce. Policie už ve druhém případě identifikovala jako autora možné pomluvy premiéra Andreje Babiše.

Více zde.

kategorie Z médií