KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Tomáš Zdechovský: Kvůli Babišovi mým dětem hrozí smrtí
Zpět

Tomáš Zdechovský: Kvůli Babišovi mým dětem hrozí smrtí

Přidáno 23. 6. 2020
Ilustrační foto
reflex.cz

Europoslanec Tomáš Zdechovský podal trestní oznámení kvůli pomluvě ze strany Andreje Babiše, který ho označil za vlastizrádce. Policie taky dohledala lidi, kteří jemu a jeho rodině vyhrožovali smrtí. Zdechovský jimi opovrhuje a chce je osobně konfrontovat. Kroky směrem k policii učinil taky Evropský parlament, a to kvůli tomu, že členové jeho delegace, kteří byli na misi v Česku kvůli čerpání dotací, mohli být sledováni.

Slova Andreje Babiše jsou odporná, učinil je ve špatném psychickém stavu a teď by je určitě rád vzal zpět, říká Zdechovský. Kdyby se mu premiér omluvil a apeloval na lidi, aby jeho rodině nevyhrožovali, stáhl by europoslanec trestní oznámení. Výhrůžek mu přišly desetitisíce, hlavně od mužů, většinou frustrovaných a z horších sociálních poměrů. Mluví o hlupácích, kterými opovrhuje a kteří si nezaslouží slitování. Jak dlouho kvůli nim ještě bude pod policejní ochranou, přitom neví.

Zdechovský odmítá, že by za rezolucí Evropského parlamentu, která odsuzuje střet zájmů premiéra, stáli čeští europoslanci. Tvrdí, že jde jen o politickou pozici, která je ale pro Babiše fackou a ten dál bude pro Česko ostudou. Navíc i kvůli slovům o vlastizrádcích prý ztrácí pozici mezi evropskými politiky.

Více zde.

kategorie Z médií