KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Zásadní je řešit nedostatek zdravotníků a jejich motivaci, má jasno Vít Kaňkovský
Zpět

Zásadní je řešit nedostatek zdravotníků a jejich motivaci, má jasno Vít Kaňkovský

Přidáno 24. 1. 2022
Ilustrační foto
Zdravotnický deník

Lékař Vít Kaňkovský, člen KDU-ČSL a lídr kandidátky SPOLU za Kraj Vysočina, je dalším členem nově ustanoveného sněmovního Výboru pro zdravotnictví a také předsedou Výboru pro sociální politiku. Jedná se o zkušeného politika, v obou výborech zastával funkci člena a místopředsedy již v minulém volebním období. Je dlouholetým zastupitelem města Třešť a jako lékař působí v Nemocnici Havlíčkův Brod na pozici primáře oddělení Centrální operační sály a centrální sterilizace. Zdravotnický deník pokračuje v anketě mezi poslanci zdravotního výboru, která mapuje jejich očekávání a cíle v aktuálním volebním období. 

Jaké jsou Vaše osobní cíle v tomto volebním období, jaké téma nebo řešení byste rád prosadil?

V tomto volebním období budu pracovat jednak ve zdravotním výboru, ale také budu mít řadu povinností jako předseda Výboru pro sociální politiku. Ve zdravotní politice vidím jako zcela zásadní prosadit kroky, které povedou k řešení nedostatku zdravotníků jak v nemocnicích, tak v terénu.

Musíme přistoupit ke změnám ve vzdělávání zdravotníků, ale také hledat motivaci pro mladé lidi, aby se chtěli stát lékaři, zdravotními sestrami a také, aby po studiu měli chuť pracovat nejen ve velkých městech, ale i v regionech. Jako velmi důležité také vidím vyrovnání rozdílů v přístupu ke zdravotní péči, aby lidé z venkova nebyli ve svých právech na dostupnou a kvalitní péči v nevýhodě. A v neposlední řadě je třeba se intenzivně věnovat problematice tzv. zdravotně-sociálního pomezí, jako je například péče o nevyléčitelně nemocné a občany se zdravotním postižením a seniory.

Více zde. 

kategorie Z médií