KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Zapomeňte na Babiše, Jurečka jede
Zpět

Zapomeňte na Babiše, Jurečka jede

Přidáno 26. 7. 2021
Ilustrační foto
Respekt

Předvolební kampaň se pomalu blíží do rozhodující etapy. Většina stran si to nejlepší schovává na druhou polovinu srpna a září, takže je zatím agitace nepříliš záživná. Ve vzduchu létá spousta frází, strany se natáčejí a fotí hlavně pro sociální sítě, kdy se hledá ten správný úhel, aby akce vzbuzovaly větší účast občanů. Lidé prostě mají o agitující politiky malý zájem, což je třeba kompenzovat filmařskými triky.

Mezi často rozpačitými agitátory ale září šéf lidovců Marian Jurečka, který působí přirozeně, vřele a občas i vtipně. Při setkání naživo se umí napojit téměř na kohokoli, s kým si zrovna povídá. A vzbuzuje dojem, že ho návštěvníci opravdu zajímají.

Na sociálních sítích dobře kombinuje příspěvky z domova, práce na poli či politické kampaně. Ve čtvrtek například tweetnul video kombajnů, které doprovodil textem: „Tak já už mám svoji relax dovolenku v lánech.“ Dobře zná své voliče, kterým tak ukazuje milujícího otce velké rodiny, rozhodného politika a muže, jenž ví, co je to tvrdá práce v zemědělství. Politikům někdy musí pomoci marketingové agentury a různí poradci. Na tom není nic špatného, ale když má tenhle talent někdo přirozeně v sobě, je to obrovská výhoda.

Více zde.

kategorie Z médií