KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Zaplatí dotace Agrofertu daňový poplatník? Audit skončil
Zpět

Zaplatí dotace Agrofertu daňový poplatník? Audit skončil

Přidáno 29. 4. 2021
Ilustrační foto
Reflex

„Česko se musí bránit, není možné, aby druhořadý úředník vykládal naše právo. Audit je zmanipulovaný, nesmyslný a účelový. Nejsme tady kolonie Bruselu,“ reagoval premiér Babiš na zveřejnění auditu Evropské komise k regionálnímu rozvoji. „Tady reálně hrozí, že 400 miliónů korun zaplatí čeští daňoví poplatníci. Na tom nic nezmění ani podání k Soudnímu dvoru EU, protože závěry auditu nemají odkladný účinek,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

„Premiér má důvod k nervozitě, protože nyní se hraje o to, zda Agrofert přijde i o nárokové zemědělské dotace v objemu 4,5 miliardy korun, kde ještě šetření neskončilo. To by byl vážný problém pro cash flow už tak zadluženého holdingu,“ dodává europoslanec.

Na tahu jsou resorty, které schválily protiprávní dotace, a měly by tyto částky vymáhat po Agrofertu přes ministerstvo financí. Impérium se však stále nevzdává a bude bojovat do posledního dechu.

Ministryně Dostálová se dodnes tváří, že o nic nejde, a vicepremiér Havlíček si nechal zpracovat snad desátý kontraposudek, jenž nic neřeší. Jakékoli další umělé oddalování řešení problému bude jen zpupným výsměchem daňovým poplatníkům.

Příslušným ministrům navíc podle Zdechovského hrozí, že pokud nebudou konat, mohli by se dopustit trestného činu, jelikož musí postupovat s péčí řádného hospodáře. Ale to už je jejich volba.

Více zde.

kategorie Z médií