KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií „Žádné plošné dávky, ale cílená podpora,“ říká adeptka na ministryni Jelínková
Zpět

„Žádné plošné dávky, ale cílená podpora,“ říká adeptka na ministryni Jelínková

Přidáno 29. 10. 2021
Ilustrační foto
echo24.cz

Zatímco u většiny resortů je již jasné, kdo je povede, nejistoty přetrvávají u ministerstva práce a sociálních věcí. Dvě hlavní adeptky Olga Richterová (Piráti) a Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) o něj totiž nemají zájem, a tak se zdá, že toto ministerstvo připadne KDU-ČSL. Nejvážnější adeptkou na jeho vedení je 1. místopředsedkyně lidovců, senátorka Šárka Jelínková, která v rozhovoru pro deník Echo24 potvrdila, že KDU-ČSL má o ministerstvo zájem. Uvedla, že by lidovci mysleli na lidi, kteří nemají zastoupení ve sněmovně, nerozdávali by ale plošné podpory, nýbrž cílené.

Pokud by se do začátku listopadu zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana nezlepšil, podpořila byste aktivaci článku 66 Ústavy, což by znamenalo přenesení prezidentských pravomocí na premiéra a předsedu sněmovny?
Pokud opravdu bude rozhodnutí toho konzilia, že pan prezident nemůže vykonávat ze zdravotních důvodů své povinnosti a pravomoci, a my jsme velice rádi, že toto lékařské konzilium složené z více odborníků bude, tak bych jej podpořila. Ale opravdu, pokud by to zaznělo nějak jednoznačně ze strany těchto odborníků a lékařů.

Co říkáte na to, co se kolem prezidenta Zemana odehrává? Na jednotku intenzivní péče za ním chodí expředseda sněmovny Vondráček (ANO), dokonce ombudsman Křeček, zatímco vítěz voleb Petr Fiala (ODS) se s prezidentem ještě nesetkal.
Je to všechno v režii kancléře. To je vidět i na těch návštěvách. Bylo nevhodné, jak tam chodili lidi třeba i bez souhlasu lékařů, že si nemocnice musí nastavovat pravidla. Myslím si, že jim to tam prezidentská kancelář velmi ztěžuje. Už tak je tam na ně velký tlak, takže spíš chápu všechny pracovníky a hlavně pana ředitele Ústřední vojenské nemocnice. Patřilo by jim poděkovat za to, jak to všechno snášejí. Myslím si, že to nejsou dobré kroky a tímto vším prezidentská kancelář a pan kancléř vytváří zbytečně nejistoty, bubliny a všichni se na sebe nedíváme úplně hezky. Kdyby to naše vzájemné jednání bylo jasné a konkrétní, tak by to bylo o něčem jiném.

Více zde. 

 

kategorie Z médií