KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Za současná rozhodnutí v boji proti pandemii je stále odpovědná vláda Andreje Babiše, zdůrazňuje sen
Zpět

Za současná rozhodnutí v boji proti pandemii je stále odpovědná vláda Andreje Babiše, zdůrazňuje senátorka KDU-ČSL

Přidáno 21. 10. 2021
Ilustrační foto
Český rozhlas

Už na začátku týdne premiér Andrej Babiš prohlašoval, že si post ministra zdravotnicví může klidně převzít koalice SPOLU, konkrétně Vlastimil Válek z TOP 09. Tento návrh ale obě koalice zavrhly. Mezitém dál pokračují jednání expertních skupin, mimo jiné i toho pro zdravotnictví a sociální věci. Její členkou je i senátorka a místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, která byla hostem vysílání Českého rozhlasu. 

Počet nakažených koronavirem stoupá, o nových opatřeních jednala ve středu vláda. Mezitím dál jednají i expertní týmy vítězných koalic. Koordinují s vládou nějak další kroky? „Za současnou situaci stále zodpovídá vláda, my ale samozřejmě máme připravené naše vnitřní postupy a možnosti reakce,“ shrnuje senátorka Šárka Jelínková z KDU-ČSL. „Spolupráci s vládou jsme otevření. Jsme připraveni kdykoliv naskočit a předat si agendy, zatím ale stále zasedá vláda Andreje Babiše,“ dodala Jelínková. 

Více zde. 

kategorie Z médií