KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Výborný: Zeman často jen provokuje. S milostí pro Babiše je to jiné, museli jsme reagovat
Zpět

Výborný: Zeman často jen provokuje. S milostí pro Babiše je to jiné, museli jsme reagovat

Přidáno 25. 9. 2019
Ilustrační foto
Info.cz

Podle předsedy KDU-ČSL Marka Výborného většina výroků prezidenta Miloše Zemana za komentář ani reakci nestojí. Pokud jde ale o případnou abolici pro premiéra, je to jinak. Opozice podle něj nemohla nečinně přihlížet. „Je povinností nás politiků k tomu jasně zaujmout stanovisko a říct, že nám není jedno, zda budeme žít v zemi, kde budou platit dvojí pravidla: jedny pro „vyvolené“, jiné pro zbytek lidí. My prostě musíme jasně říct, že chceme rovnost všech občanů před zákonem, rovnost v trestním řízení,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ.

Společně s předsedy dalších opozičních stran jste v úterý vyzvali pana prezidenta, aby přehodnotil případnou abolici pro předsedu vlády Andreje Babiše. Není to předčasné? Prezident přece zatím nic neučinil, pouze něco řekl.

Nemyslím si to. Zopakuji, k čemu jsme prezidenta vyzvali: aby ještě jednou zvážil a přehodnotil svou úvahu o rozhodnutí nepokračovat v trestním řízení.

No právě…

Ale ta úvaha byla z jeho strany deklarovaná. Tedy že pokud nějak rozhodne orgán činný v trestním řízení, v tomto případě Nejvyšší státní zástupce, tak že on bude nějak reagovat… Je to něco, co považuji ze strany pana prezidenta za nešťastné. Nezpochybňuji jeho právo na abolici, a to s vědomím, že ji prezident nemusí vůbec zdůvodňovat, ani jediným slovem. Je to zkrátka jeho pravomoc. Avšak avizovat ji takto dopředu, ještě před možným rozhodnutím Nejvyššího státního zástupce, považuji za nebezpečné.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

kategorie Z médií