KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Výborný: Restrikcemi lidi k očkování nepřimějeme. Chce to pozitivní motivaci od praktiků
Zpět

Výborný: Restrikcemi lidi k očkování nepřimějeme. Chce to pozitivní motivaci od praktiků

Přidáno 21. 10. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Pokud se bude vláda snažit motivovat lidi k očkování skrze restrikce, ničeho dobrého se nedobereme, řekl šéf lidoveckého klubu poslanců Marek Výborný. Určitý prostor vidí u praktických lékařů, kteří by pozitivní formou mohli motivovat dosud nevakcinované. Dosluhující kabinet Andreje Babiše (ANO) nemá připravenou žádnou strategii, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tempo očkování proti nemoci COVID-19 se po létě dramaticky zpomalilo. Přitom chybí naočkovat ještě velkou část dospělé populace, což je velký problém zvláště v době narůstajícího počtu nakažených a hospitalizovaných. Vláda se proto ve středu rozhodla pro ukončení proplácení testů na koronavirus neočkovaným dospělým. Podle lidovce Marka Výborného ale jde o špatný a chybný krok – lidé se jednoduše přestanou testovat a hygienici tím ztratí přehled o situaci.

„Pokud budeme lidi motivovat restrikcemi, ničeho dobrého se nedobereme. Přestat proplácet testy znamená, že lidé k tomu nebudou motivovaní a staneme se slepými před epidemií. Bude to mít i ekonomický dopad – stát ušetří nějakých 300 korun za test, ale lidé si pak nekoupí třeba lístky do divadla či na jiné kulturní akce,“ zkritizoval krok vlády Výborný.

Více zde. 

kategorie Z médií