KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Výborný: Podporujeme učitele, stávka ale byla projevem diletantství odborů
Zpět

Výborný: Podporujeme učitele, stávka ale byla projevem diletantství odborů

Přidáno 8. 11. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda KDU-ČSL Marek Výborný podpořil úsilí učitelů, kteří požadují po vládě, aby dodržela své slovo a navýšila jim platy o 15%. Stávka ale podle něj byla projevem diletantsví odborů. Šéf lidovců také zhodnotil předchozí bouřlivé dny ve Sněmovně, kde schválení daňověho balíčku a navýšení rodičovského příspěvku provázely obstrukce.

„Rozumím učitelům, že protestují proti tomu, že vláda neplní své sliby. Jsem ale přesvědčen, že to, jak celou stávku připravily odbory, ukazuje na jisté diletantství. Stávkovat kvůli rozdělení 8 a 2 procenta – nikdo tomu nerozumí, ani z veřejnosti – a řada učitelů oprávněně upozorňovala, že to není věc, kvůli které by učitelé měli stávkovat,“ řekl Marek Výborný v pořadu Interview ČT24.

Podle Výborného došlo ve středu k porušení jednacího řádu, když koalice prosadila hlasování o daňovém balíčku. „V tomto případě je naprosto zjevné, že poslanci, kteří hlasovali pro pevné zařazení hlasování na včerejší den (na středu – pozn. red.), porušili zákon, protože jednací řád sněmovny je zákon,“ zkritizoval Výborný své kolegy ve sněmovně. Každý poslanec má právo vystoupit v rozpravě," dodal.

Více zde.

kategorie Z médií