KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Okamura říká nesmysly. Pandemický stav zde máme pro případné zhoršení epide
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Okamura říká nesmysly. Pandemický stav zde máme pro případné zhoršení epidemiologické situace

Přidáno 10. 2. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Zrušit okamžitě pandemický zákon a všechna plošná opatření? To je jako prodat hasičské auto a zbořit hasičárnu v obci, kde deset let nehoří. Těmito slovy reagoval na výtky a výzvy šéfa opozičního hnutí SPD Tomia Okamury předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. Ten ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že Okamura říká „naprosté nesmysly“.

„Pokud má starosta v obci hasičské auto a deset let tam nehoří, tak ho přece neprodá a nerozboří hasičárnu,“ uvedl šéf lidoveckých poslanců v pořadu 360°. Podle něj je tak pandemický zákon nástrojem pro vládu v případě, že se zhorší koronavirová situace například s příchodem nové mutace.

„Na rozdíl od pana Okamury se naše vláda chová zodpovědně. Neseme odpovědnost a pan premiér to říká jasně. Postup s opatřeními, která postupně budeme rušit, odpovídají i stanoviskům odborné komise,“ doplnil dále Výborný s odkazem na skupinu, která radí ministru zdravotnictví Vlastimilu Válkovi (TOP 09) a vládě.

Výborný kromě toho zmínil, že na pandemický zákon jsou navázány i další věci, například spjaté s cestováním. „Pokud jde o pandemický zákon, tak pan Okamura by asi chtěl zabránit tomu, aby lidé mohli jezdit na dovolenou, protože bohužel dílem minulé vlády jsou na něj navázány covid pasy a věci jako aplikace Tečka,“ dodal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL.

Více zde. 

kategorie Z médií