KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Všechny děti do škol stále nesmí, fanoušci na tribuny ano. "Vládo, jste ignoranti, nebo úplní mimoni
Zpět

Všechny děti do škol stále nesmí, fanoušci na tribuny ano. "Vládo, jste ignoranti, nebo úplní mimoni?" reaguje ostře Jurečka

Přidáno 29. 4. 2021
Ilustrační foto
Forum 24

Podrážděné reakce opozice vyvolalo nečekané rozhodnutí ministerstva zdravotnictví. Resort totiž povolil od tohoto víkendu návrat části fanoušků na fotbalové stadiony. Tribuny se budou moci zaplnit z 10 procent a návštěva je podmíněna potvrzením o negativním antigenním testu. Opozičním politikům se však nelíbí, že vláda prioritizuje fotbalové fanoušky před dětmi. Vyšší ročníky se totiž stále mohou účastnit výuky jen distanční formou.

Na zápasy první fotbalové ligy se od víkendu budou moci vrátit fanoušci. Ministerstvo zdravotnictví totiž souhlasilo s naplněním 10 procent kapacity hlediště při povinném nošení respirátorů a na základě negativního antigenního testu. Do této kvóty se počítají fanoušci, organizátoři i novináři. K rozhodnutí ovšem dochází v čase, kdy se v České republice sice pozvolna hovoří o rozvolňování protiepidemických opatření, avšak žáci se stále nemohou výuky účastnit plnohodnotně. Starší ročníky dokonce jen distančně.

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) přitom považuje návrat dětí do škol za prioritu. Rozhodnutí ministerstva proto znepokojilo některé opoziční poslance. „Vláda není schopna dále bezpečně zajistit náběh výuky ve školách, neumí jasně říci za jakých podmínek se můžeme nechat ostříhat, ale víme, že budeme moci na fotbal. Neschopnost vlády, změny pravidel během dne, je obrázek této vlády, bohužel pro nás a především pro naše děti,“ myslí si předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Více zde.

kategorie Z médií