KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vlastizrádci v Česku dál pracují pro Putina. Placení, ale i ti pitomci, co zadarmo šíří propagandu,
Zpět

Vlastizrádci v Česku dál pracují pro Putina. Placení, ale i ti pitomci, co zadarmo šíří propagandu, říká Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL)

Přidáno 9. 3. 2022
Ilustrační foto
ctidoma.cz

Jsme ve válce. Fanoušky a podporovatele Vladimira Putina je třeba stíhat a odsoudit. Boj s dezinformacemi je nutný, musí být tvrdý a nekompromisní. Nejen o tom v rozhovoru s bývalým předsedou KDU-ČSL, dnes poslancem Pavlem Bělobrádkem.

Sociální sítě či internetové diskuse jsou opět plné dezinformací, trollové se po úvodním šoku z inaze ruských vojsk na Ukrajinu oklepali a znovu šíří lži i polopravdy šikovně zabalené to kabátu uvěřitelnosti. Policie už stíhá prvního dezinformátora.

Před několika dny bylo vypnuto několik webů, další kroky se zřejmě chystají. „Za normální situace bych byl proti. Ani sami podnikatelé by je nevypnuli. Jsme ale ve válce, která se fyzicky projevuje na Ukrajině krvavými boji, u nás dezinformační dlouhodobou kampaní,“ říká pro Čtidoma.cz Pavel Bělobrádek.

Situace se tedy zásadně změnila?
Ano. Hybridní válka je vedena proti naší svobodě a demokracii, proti EU, NATO a Ukrajině. Je reálná. Nikoli kvantitativní, ale kvalitativní. Je to již zjevné a netajené.

Proč k většímu boji proti dezinformacím nedocházelo už dříve?
Nyní už je jasné, že Putin je náš nepřítel a vyhlásil svobodném světu otevřenou a nezastíranou válku. Je to jako 11. září. I před tím existoval terorismus. Nyní nastal zlom a karty jsou otevřeny. 

Když sledujete Vladmira Putina při jeho projevech, co si o něm myslíte?
Jen to nejhorší. Putin se ukázal v pravém světle a jeho vlastizrádní přisluhovači v ČR pokračují v práci pro něj. Jak ti placení, tak ti pitomci, co zadarmo šíří jeho propagandu proti Ukrajině, demokracii, EU a NATO. Včetně podvrhů nikdy nevyřčených slov demokratických politiků posílaných řetězovými e-maily.

Více zde. 

kategorie Z médií