KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vláda slibuje více, než ve skutečnosti učitelům dá, uvedl v Máte slovo na ČT1 poslanec Mihola z KDU-
Zpět

Vláda slibuje více, než ve skutečnosti učitelům dá, uvedl v Máte slovo na ČT1 poslanec Mihola z KDU-ČSL

Přidáno 4. 10. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Školské odbory vyhlásily stávkovou pohotovost poté, co se minulý týden nedohodly s ministrem školství Robertem Plagou na způsobu slíbeného navyšování platů učitelům a nepedagogickým pracovníkům. Odbory žádají plošné desetiprocentní navýšení pevné částky. České školství se také potýká několik let s nedostatkem učitelů. To je způsobeno odchodem starších kantorů do důchodu a útěkem absolventů pedagogických škol do soukromého sektoru za lepším výdělkem. Tomu má zabránit připravovaná novela, podle které by mohli učit odborníci bez pedagogického vzdělání. Odbory varují, že tímto dojde ke snížení prestiže učitelského povolání.

Vláda slibuje více, než ve skutečnosti učitelům dá, a navíc se to netýká všech pedagogů. Ke zvýšení přestiže a zajištění dostatku učitelů máme ještě hodně daleko," komentoval nepříznivý situaci v českém školství v pořadu Máte slovo na ČT1 poslanec za KDU-ČSL Jiří Mihola.

Celý pořad můžete zhlédnout zde.

kategorie Z médií