KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vláda neinvestuje ani tolik, kolik investovaly vlády v době ekonomické krize, řekl Výborný v pořadu
Zpět

Vláda neinvestuje ani tolik, kolik investovaly vlády v době ekonomické krize, řekl Výborný v pořadu Týden v politice

Přidáno 29. 10. 2019
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda KDU-ČSL přijal pozvání do pořadu Týden v politice (ČT), kde odpovídal na otázky týkající se rozpočtu, který prošel prvním čtením, plánovaného jednání o navýšení rodičovského příspěvku a také vládního daňového balíčku. Podle šéfa lidovců navržený rozpočet nemyslí na budoucnost. „Žijeme pořád ještě v době ekonomického růstu a my tam nevidíme například větší důraz na investice. Vláda neinvestuje ani tolik, kolik investovaly vlády v době ekonomické krize," uvedl Výborný.

Lidovci podali pozměňovací návrh k rodičovskému příspěvku, který by se měl projednávat v Poslanecké sněmovně tento týden. „Považujeme za nespravedlivé, aby ten příspěvek neplatil pro všechny, kteří vychovávají dítě do čtyř let věku. Chceme skutečně, aby to bylo pro všechny. A druhá věc, uvítali bychom, aby tam byla ta valorizační klauzule, to znamená, aby se k tomu vláda a poslanci nemuseli v budoucnu nikdy vracet," okomentoval lídr lidovců.

Více zde.

kategorie Z médií