KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vláda dnes bude žádat o důvěru. „Kandidáta na prezidenta zatím neřešíme,“ říká ministr Jurečka
Zpět

Vláda dnes bude žádat o důvěru. „Kandidáta na prezidenta zatím neřešíme,“ říká ministr Jurečka

Přidáno 12. 1. 2022
Ilustrační foto
Český rozhlas

Předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka na Ranním Radiožurnálu promluvil o důvěře vládě a aktuální politické situaci. Tématem byly také nadcházející prezidentské volby.

 

,,Předpokládám, že důvěru získáme. Kdybychom většinu neměli, tak by tato vláda sestavena nebyla. Půjde tedy o potvrzení výsledku voleb, že je tady většina stran, která má dohromady 108 poslanců,” vysvětlil Jurečka.

Řeč přišla také na prezidentského kandidáta, kterého bude chtít vládní koalice vyslat do prezidentských voleb. ,,To není věc, kterou bychom teď řešili jako podstatnou prioritu pro tyto týdny. V tento okamžik se soustředíme na zvládnutí pandemické situace, na pomoc lidem zasaženým energetickou krizí a další důležité věci, které nás čekají. Budeme se o tom bavit na přelomu prvního a druhého čtvrtletí tohoto roku,” řekl Jurečka s tím, že se přiklání k tomu, aby zde byl kandidát, který má šanci ve druhém kole zvítězit.

Více zde. 

kategorie Z médií