KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vít Kaňkovský: Vláda otálením s očkovací strategií riskuje další životy
Zpět

Vít Kaňkovský: Vláda otálením s očkovací strategií riskuje další životy

Přidáno 22. 12. 2020
Ilustrační foto
EuroZpravy.cz

Zneklidňuje jej, jak vláda otálí s přípravou očkovací strategie. Lidovecký místopředseda sněmovního Výboru pro zdravotnictví Vít Kaňkovský tvrdí, že každý týden ve zpoždění procesu očkování může stát další ztracené životy. „Jakékoli další váhání vytváří velmi rizikový stav a může ještě více znejistit veřejnost, která už nyní v nemalé míře bohužel očkování proti covid-19 odmítá,“ říká v rozhovoru pro EuroZprávy.cz poslanec za KDU-ČSL i lékař Vít Kaňkovský.


 

Snaží se v době, kdy na koronavirus umírají lidé, omezit politické hledisko, přesto se kritice kabinetu neubrání. Lidoveckému místopředsedovi sněmovního Výboru pro zdravotnictví Vítu Kaňkovskému vadí, že doposud vláda představila pouze velmi obecné teze k očkování, ale naprosto podle něj chybí rozpracování konkrétních kroků. „Postrádám například, podle jakého klíče si budou lidé rezervovat termín, na kterých místech se bude očkovat, kdo očkování personálně zajistí, jak se budou rozdělovat vakcíny či jaká bude role praktických lékařů a podobně.“

Primáře Centrálních operačních sálů v havlíčkobrodské nemocnici, kde v minulosti i řediteloval, mrzí, že ministerstvo zdravotnictví nezačalo s propagací očkování dříve. „Je velmi nešťastné, že pozitivní kampaň na očkování proti koronaviru začíná až v době, kdy už je veřejnost přehlcena stovkami dezinformačních zpráv i videí. Navíc dosavadní propagace vedená ministerstvem zdravotnictví rozhodně nepatří mezi ty, které zaujmou a v dobrém slova smyslu přesvědčí,“ prezentuje svůj názor ortoped.

Zastupitel Kraje Vysočina se v rozhovoru pro EuroZprávy.cz pozastavuje nad rétorikou bývalého prezidenta Václava Klause, který prohlásil, že se nenechá očkovat. „Je to jeho právo, stejně jako každého jiného občana. Ovšem jeho celkově rebelský postoj vůči opatřením, která mají pomoci pandemii zvládnout, mě zaráží. Od bývalé hlavy státu bych čekal, že se bude vyjadřovat více státnicky a jeho postoje budou moudré,“ míní otec čtyř dětí.

Držitel ocenění Gentleman silnic z listopadu 2017 za pomoc vážně zraněnému motorkáři je líto, že vysoké procento společnosti se staví proti očkování. „Je totiž pravděpodobné, že tím pádem může pandemie v zemi trvat déle než v jiných státech, kde se tolik proti očkování nevymezují,“ varuje Vít Kaňkovský.

Více zde. 
kategorie Z médií