KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vít Kaňkovský: Očkovací strategie? Víc otázek než odpovědí!
Zpět

Vít Kaňkovský: Očkovací strategie? Víc otázek než odpovědí!

Přidáno 21. 12. 2020
Ilustrační foto
Echo Prime

Jedna z nejnáročnějších operací v dějinách českého zdravotnictví stále nemá podrobnější plán vakcinace. Strategie, kterou mají poslanci ze zdravotního výboru k dispozici, je příliš obecná a především se věnuje postupu při distribuci. Neodpovídá tak na řadu zásadních otázek, jakým způsobem se budou zájemci registrovat do systému či jak se budou očkovat pacienti s omezenou mobilitou v domovech důchodců.

Premiér Andrej Babiš (ANO) během interpelací opět odmítl, že by Česko nebylo připravené na vakcinaci, zároveň se stihl v neděli prohlásit za zvláštního zmocněnce pro očkování proti covidu-19. V neděli navíc sám oznámil, že celou operaci bude řídit on sám, jelikož má největší zkušenosti.

„Je schválena strategie očkování, kterou jsme dostali jako poslanci zdravotního výboru. Ta obsahuje základní parametry, jak by mělo očkování proti covidu-19 vypadat – jaké jsou nasmlouvané vakcíny, pro kolik lidí a tak dále. Nicméně je to velmi málo konkrétní. Ta logistika, kde a jak to bude probíhat, jak se budou lidi registrovat, jestli budou zapojení i praktičtí lékaři, a to nejen ve smyslu očkování. Tyto informace a mnoho dalších nutných detailů tam vůbec není popsáno,“ uvedl redakci Echo24 lékař, místopředseda zdravotního výboru a poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský. Dodal, že to nyní není o politice a je třeba společně a systematicky připravit celý proces krok za krokem.

Více zde.

kategorie Z médií