KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Vít Kaňkovský (KDU-ČSL): Vláda pomáhá cíleně a digitalizovaně
Zpět

Vít Kaňkovský (KDU-ČSL): Vláda pomáhá cíleně a digitalizovaně

Přidáno 3. 6. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL) vystoupil ve zpravodajské relaci televize CNN Prima NEWS ohledně pomoci vlády občanům v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině a energetickou krizí.

Kaňkovský upozornil, že se jedná o cílenou pomoc. „Ministerstvo práce a sociálních věcí si nechalo zpracovat analýzu, které skupiny osob jsou ekonomicky nejzranitelnější. Byli bychom rádi, kdyby ta pomoc mohla směřovat k širší skupině lidí, ale v té první fázi musíme pomoci těm nejzranitelnějším,“ vysvětlil.

Vyzdvihl také, že celý proces žádosti bude plně digitalizován. „Ta dávka bude vyplácena velmi jednoduše, aby nezatěžovala ani rodiče, ani úřady práce. Náš pan ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) pracuje na tom, aby to vyplácení dávky bylo plně digitální, aby naprosté minimum těch žadatelů muselo jít na úřad. I tak jsou v tuto chvíli úřady práce velmi vytížené. Je potřeba je posílit personálně i finančně,“ upozornil Kaňkovský.

Nastínil také plány vlády do budoucna. „Vláda plánuje další opatření. V tuto chvíli se zvedá životně existenční minimum, což se týká osmi dávek, o které si občané mohou v tíživé životní situaci požádat. Vláda v tuto chvíli chystá pomoc občanům, kteří se dostávají do problémů kvůli platbám za energie. Chystáme i balíček ohledně zdravotně postižených. To je taky velmi ohrožená skupina. Je potřeba v té pomoci pokračovat,“ dodal Kaňkovský.

Více zde.

kategorie Z médií